Zomerbijeenkomst 8 aug in de Nieuwe kerk
Zomerprogramma binnenstadskerken Haaks op de wereld
Voor veel kerken, plaatselijk, landelijk en over de grenzen, staat dit jaar in het teken van de herdenking van de reformatie, die volgens de traditie in 1517 begon met Luthers stellingen aan de slotkerk in Wittenberg. Het jaarlijkse zomerprogramma van de Groningse binnenstadskerken sluit hier bij aan onder de slogan Haaks op de wereld. Wat kenmerkt de verschillende kerken, waarin zoeken ze verbinding met elkaar en de wereld en waarin onderscheiden ze zich van de samenleving om hen heen.
Op zes dinsdagen kunt u weer terecht op locatie voor inhoud, ontmoeting en natuurlijk koffie en thee. Tijd 10.00–12.00 uur.
Programma
Dinsdag 25 juli, Martinikerk, ds. Pieter Versloot
over nader te bepalen onderwerp
Dinsdag 1 augustus, St. Jozefkerk, Radesingel 4
Pastoor Rolf Wagenaar over De middeleeuwse Fascinatie voor de Openbaring van Johannes
Dinsdag 8 augustus, Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerkhof
1, ds. Evert Jan Veldman over George McLeod
(1895-1991) en de Iona Community
Dinsdag 15 augustus Russisch-Orthodoxe kerk, Ganzevoortsingel 2,
Rondleiding door de kerk en inleiding over de Oriëntaals-Orthodoxe kerken en de Syrisch-Orthodoxe Kerk door Vader Onufry.
Let op: begintijd 11.00 uur
Dinsdag 22 augustus, Remonstrantse kerk, Coehoornsingel 14,
ds. Lense Lijzen over Reformatie in de branding. Verslag van de wereld assemblée van Reformed Churches
Dinsdag 29 augustus, Lutherse en Doopsgezinde kerken samen,
Haat en vergeving staan centraal in de film Amish Grace die wordt vertoond.
Met nagesprek. Locatie: Doopsgezinde kerk, Oude Boteringestraat 33.